Trudny przypadek. Prawdziwe historie polskich lekarzy – książka Marianny Fijewskiej

Trudny przypadek" to już druga książka w dorobku Marianny Fijewskiej. Jej debiut z 2019 roku to "Tajemnice pielęgniarek. Prawda i uprzedzenia". W ramach 58 wywiadów pielęgniarki opowiadają autorce o ludziach i ich historiach, przyznają, że nie zawsze spotykają się z szacunkiem, wyjaśniają też, jacy pacjenci są dla nich "najtrudniejsi"

Książka opisująca wstrząsające, trudne i zaskakujące historie, które wydarzyły się naprawdę

Czym jest dla nas książka? Pytanie z pozoru proste, lecz tak naprawdę niezwykle ciężkie i zastanawiające. Zapewne każdy z nas odpowiedziałby zupełnie inaczej. Dla wielu ludzi książka to coś, co pomaga się zrelaksować, odpocząć i bez większych refleksji poznać historię, która możliwe, że do naszego życia nie wniesie zupełnie nic. Ciężko jest bowiem zaprzeczyć temu, że dzięki czytaniu książek możemy chociaż na chwilkę zapomnieć o całej otaczającej nas rzeczywistości, o wszystkich naszych problemach, zmartwieniach i przenieść się do zupełnie innego świata pełnego intrygujących postaci o niecodziennym wyglądzie wykreowanych przez autora lub autorkę książki. Jednak co jeśli książka, po którą sięgniemy, okaże się przedstawiać historię niezwykle wzruszająca, wstrząsającą, a w dodatku prawdziwą? Oczywistym faktem jest, iż takie opowieści również są nam potrzebne. Zdecydowanie warto wiedzieć, co dzieje się na świecie oraz poznawać autentyczne historie, które wnoszą coś do naszego życia i dają nam jakiekolwiek pojęcie na dany temat. Właśnie taką książką jest “Trudny przypadek. Prawdziwe historie polskich lekarzy“.  Opisuje ona, jak można łatwo się domyślić po tytule, autentyczne przypadki które dotknęły polskich lekarzy oraz ich pacjentów. Niejeden musiał zmierzyć się z ogromnym wyzwaniem i podjąć trudne decyzje. Książka ta jest zdecydowanie godna polecenia osobom, które pragną dowiedzieć się co nie co na temat ciężkiej pracy lekarza oraz trudnych przypadków pacjentów. Opowieści te mogą nas skłonić do refleksji oraz zszokować.

O czym opowiada książka “Trudny przypadek. Prawdziwe historie polskich lekarzy”?


Autorką tej poruszającej książki jest polska pisarka Marianna Fijewska. Książka została wydana przez wydawnictwo Wielka Litera. “Trudny przypadek. Prawdziwe historie polskich lekarzy” to, jak już wcześniej wspomniano, książka opisująca niezwykle ciężkie przypadki chorób, i z resztą nie tylko, z którymi musieli się zmierzyć zarówno polscy lekarze i lekarki, jak i również pacjenci oraz pacjentki. Dotknęły one zarówno chirurgów, jak i ginekologów, internistów i lekarzy specjalizujących się w innych dziedzinach. O takich przypadkach rzadko kiedy się mówi, dlatego właśnie często nie mamy o nich pojęcia. “Trudny przypadek. Prawdziwe historie polskich lekarzy” to także historie polskich pacjentów, którzy musieli wiele przejść. Niektórzy byli nieuleczalnie chorzy, innym udało się wyjść z choroby, a jeszcze inni zmarli. W książce nie zabrakło również mrożących krew w żyłach historii prosto z prosektorium.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com